Syntea rozpoczyna organizację drugiej edycji kursów w ramach projektu „Kuźnia specjalistów”

25.03.2013

Realizacja kolejnej tury szkoleń realizowanych przez Synteę we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przewidziana jest na czerwiec 2014 roku. „Kuźnia specjalistów” to bezpłatny kurs dokształcający współfinansowany przez Unię Europejską obejmujący zagadnienia z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, w tym z wykorzystaniem rozwiązania Microsoft Dynamics AX.

Celem „Kuźni specjalistów” jest wzbogacenie dotychczasowej wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, a także zapoznanie się z innowacyjnymi systemami klasy ERP, takimi jak Microsoft Dynamics AX. W ramach kursu proponujemy do wyboru jeden z dwóch bezpłatnych bloków szkoleniowych – mówi Agata Szadeberg, opiekun uczestnika projektu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wybierając blok pierwszy, czyli wykłady z zakresu zarządzania, uczestnik pogłębia swoją wiedzę w takich obszarach jak współczesne koncepcje zarządzania, marketing, podstawy rachunkowości, zarządzanie zasobami ludzkimi, negocjacje, istotę i zastosowanie systemu CRM, prawo i procedury administracyjne w zarządzaniu oraz modelowanie procesów. Drugi blok szkolenia to zajęcia praktyczne z wykorzystaniem specjalistycznego laboratorium komputerowego prowadzone przez wysoko wyspecjalizowanych trenerów. Do wyboru jest jeden z trzech modułów. Pierwszy z nich to administrowanie systemem, w tym administracja systemem Microsoft Dynamics AX, programowanie podstawowe w narzędziu MorphX, programowanie w języku X++ oraz rozbudowa aplikacji ERP – Axapta Development. Drugi moduł to logistyka i zarządzanie zasobami SCM, w tym logistyka, dystrybucja i zarządzanie magazynem w systemie Microsoft Dynamics AX, uzgadnianie magazynów z finansami w systemie Microsoft Dynamics AX, produkcja i planowanie produkcji w systemie Microsoft Dynamics AX. Trzeci moduł obejmuje zarządzanie finansami (w tym zarządzanie finansami w systemie ERP – Microsoft Dynamics AX, zamknięcie okresu obrachunkowego w systemie Microsoft Dynamics AX, praktyczne aspekty wykorzystania modułu „Środki trwałe”, technologia OLAP i BI w analityce finansowej).

W odpowiedzi na wymagania rynku pracy związane z praktycznymi umiejętnościami zajęcia odbywają się w formie warsztatowej w sparametryzowanym środowisku z wykorzystaniem specjalistycznego laboratorium komputerowego, pozwalającego na przećwiczenie omawianych podczas szkolenia zagadnień. Dzięki współpracy z wykwalifikowaną kadrą trenerską posiadającą szeroką wiedzą i doświadczenie umożliwiamy słuchaczom kursu w efektywny sposób zdobyć wymagane umiejętności. Ponadto współpraca z praktykami pracującymi na co dzień z systemami ERP zapewnia profesjonalne przygotowanie uczestników do przystąpienia do międzynarodowego egzaminu certyfikacyjnego firmy Microsoft, potwierdzającego uzyskaną wiedzę i umiejętności w obrębie wybranego modułu. Tym samym zwiększamy atrakcyjność i mobilność absolwentów na polskim, jak również globalnym rynku pracy – mówi Milena Szkuat, specjalista ds. organizacji szkoleń, Syntea SA.

Oprócz bezcennej na rynku pracy wiedzy i praktyki słuchacze-teoretycy otrzymają w prezencie zestaw potrzebnych podręczników, a słuchacze-praktycy możliwość wzbogacenia swojego CV w międzynarodowy certyfikat Microsoft Dynamics AX. Uczestnicy uzyskają też zaświadczenie o ukończeniu kursu wystawione przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – mówi Sławomir Plewa, specjalista ds. rozliczeń, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej informacji: kuznia.amu.edu.pl