Zakończenie drugiej tury kursów w ramach przedsięwzięcia „Kuźnia specjalistów”

14.11.2014

Z końcem października 2014 zakończyła się druga edycja szkoleń dla kolejnych uczestników projektu realizowanego przez Synteę we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach „Kuźni specjalistów” przeszkoleni zostali przedsiębiorcy i ich pracownicy z mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa wielkopolskiego z zakresu zarządzania oraz efektywnego wykorzystania aplikacji ERP.

W ramach projektu uczestnicy mieli do wyboru jeden z dwóch bloków szkoleniowych. Blok pierwszy zapewniał wykłady z zakresu zarządzania, co umożliwiło pogłębienie wiedzy o współczesnych koncepcjach zarządzania, zasobów ludzkich, marketingu i negocjacji. Ponadto umożliwił zapoznanie się z podstawowymi informacjami o prawie i procedurach administracyjnych w zarządzaniu, modelowaniu procesów, rachunkowości, a także poznanie istoty i zastosowaniem systemu CRM. Z kolei blok drugi, umożliwił uczestnictwo w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem specjalistycznego laboratorium komputerowego prowadzonego przez wysoko wyspecjalizowanych trenerów w ramach trzech modułów: Administrowanie systemem, Logistyka i zarządzanie zasobami SCM lub Zarządzanie finansami.

Udział w przedsięwzięciu umożliwił słuchaczom kursu w efektywny sposób zdobyć wymagane umiejętności. Ponadto zapewnił profesjonalne przygotowanie uczestników do cieszącego się wysoką rangą w środowisku specjalistów ICT egzaminu certyfikacyjnego firmy Microsoft, potwierdzającego uzyskaną wiedzę i umiejętności w obrębie wybranego modułu,. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, dając im szansę na podniesienie ich kompetencji oraz zwiększenie atrakcyjności na polskim i zagranicznym rynku pracy – mówi Milena Szkuat, specjalista ds. organizacji szkoleń, Syntea SA.